Исписи из рукописа Николаја Алексејевича Соколова. На основу тог рукописа, постхумно, 1925. године је издата књига Убийство царской семьи (Убиство царске породице).
Рукопис куцан на машини и повезан у свеску са исправкама Смирнова. Посвећена Његовом Преосвештенству Епископу Нишком Господину д-ру Јовану. У књизи се садрже цртежи манастира (планови, слике рељефа).
Верзија рукописа писана руком. Спомињу се руске реликвије које је дала на чување царица мајка Марија Фјодоровна. То су десна руска Св. Јована Крститеља, икона Мајке Божије коју је насликао Јеванђелист Лука, и једна честица Крста Господњег.
У оквиру рукописа под сигнатуром Р 699/I/26а је и штампани говор који је Петар Ј. Поповић одржао на Опленцу "после положеног букета цвећа на гроб Краља Мученика" под насловом: "Краљ Александар први као љубитељ архитектуре, уметности...
Докторска дисертација Фридриха Виганда о арханђелу Михаилу, одбрањена на Универзитету у Лајпцигу 1886. године и према подацима са првог листа, исте године штампана у Штутгарту. Текст прекуцан писаћом машином. Препис је вероватно урадио С. Смирнов.
Реферат о натписима у српским црквама и манастирима прикљупњених на експедицијама које су по налогу краља Александра Карађорђевића спровели Сергеј Н. Смирнов и Петар Поповић.
Три верзије рукописа - један писан руком, други куцан машином са исправкама и трећи куцан машином без исправки. Спомињу се руске реликвије које је дала на чување царица мајка Марија Фјодоровна. То су десна руска Св. Јована Крститеља, икона Мајке Б...
Верзија рукописа куцана машином без исправки. Спомињу се руске реликвије које је дала на чување царица мајка Марија Фјодоровна. То су десна руска Св. Јована Крститеља, икона Мајке Божије коју је насликао Јеванђелист Лука, и једна честица Крста Гос...
Део студије о Цркви на Опленцу који се састоји из два дела. Први део садржи следећа поглавља: Историја Тополе, Историја Опленачке цркве Св. Ђорђа, Историја осталих грађевина на Опленцу и Историја задужбинског имања на Опленцу. Други део насловљен ...
Студија о приказима српских владара на мозаицима у цркви Св. Ђорђа на опленцу, почев од великог жупана Стефана Немање, па до краља Петра I Карађорђевића.
Исписи из литературе коришћене за припрему археолошке експедиције 1923. године, која, према белешкама, није ни одржана. У прилозима су белешке, крокији и карте.